Valentin

Smíšený pěvecký sbor Valentin z Příbora vznikl v roce 2015 jako seskupení nadšenců, kteří pod vedením své sbormistryně a zakladatelky Mgr. et Mgr.art Blanky Hrubé nacvičili vystoupení na mezinárodním festivalu Song fest, v němž představili místní písně. Protože měl program úspěch a zpěváky neopustilo nadšení, rozhodli se, že budou i ve své další činnosti putovat cestou po zapomenutých krajových písních.

V současnosti se soubor stále věnuje především autorskému zpracování lidových písní z Příbora a okolí a zaměřuje se na oživení převážně těch méně známých. Při svých vystoupeních tak připomíná kouzlo lašské kultury a vyjadřuje úctu k tradici mluveného i zpívaného slova našich předků.

Za dobu svého působení se počet původních členů zdvojnásobil. V současné době je tvořen zpěváky napříč všemi generacemi a různými profesemi. Nejmladší zpěvačce je 8 let a nejzasloužilejší členové jsou z řad seniorů.

K trochu netradičním členům patří dvě krásné krojované loutky, které pro nás vytvořil příborský řezbář pan Metoděj Beran.

Naše vystoupení jsou také doplněna tanečními vstupy tanečníků ze Soubor lidových písní a tanců Hlubina Ostrava.

Za dobu činnosti souboru se ustálila také kapela Valentina pod vedením Mgr. Evy Nedjalkové.

V

Za dobu svého působení vystoupil pěvecký soubor v Příboře a okolí na řadě koncertů při různých příležitostech. Účinkuje na adventních a vánočních koncertech, Valentinské pouť a jarmarcích, jarních koncertech, Mezinárodním dni památek a sídel, oslavách města Příbora, koncertech pro domovy seniorů… Z jednotlivých programů se podařilo sestavit již dva zpěvníky:

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat